Reklama

Reklama

Gołuchów. Kto jest najstarszym druhem w miejscowej OSP?

Opublikowano: sob, 30 sty 2021 14:00
Autor:

Gołuchów. Kto jest najstarszym druhem w miejscowej OSP? - Zdjęcie główne

druh Józef Dymny z OSP w Gołuchowie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Najstarszy strażak OSP w Gołuchowie świętuje swoje 90. urodziny!

Reklama

Druh Józef Dymny - to obecnie najstarszy strażak Ochotniczej Straży Pożarnej w Gołuchowie. Urodził się dokładnie 90 lat temu - 30 stycznia. A już w 1948 roku, mając 17 lat, wstąpił do miejscowej jednostki OSP. 

Gołuchów. Józef Dymny - najstarszy strażak OSP

- Od tej daty zaczyna się chlubna służba druha Józefa Dymnego na rzecz pożarnictwa w Gołuchowie i w całej gminie. Bierze czynny udział w akcjach pożarniczych i ratowniczych - podkreśla prezes jednostki, Marcin Kaźmierczak.

Józef Dymny - najstarszy strażak OSP w Gołuchowie

Druh Józef Dymny działał w komitecie i był współbudowniczym Domu Strażaka w Gołuchowie. Podczas swojej służby wychował wiele pokoleń strażaków, przygotowując ich do służby podczas zawodów sportowo-pożarniczych, a także opiekując się Młodzieżowymi Drużynami Pożarniczymi.

W czasie swojej służby uczestniczył w pracach Zarządu OSP, a także Komisji Rewizyjnej, pełniąc funkcję przewodniczącego.

Za swoje załsugi został wyróżniony wieloma odznaczeniami, m.in. tym najważniejszym dla strażaków - "Medalem Honorowym im. Bolesława Chomicza" w uznaniu szczególnych zasług dla rozwoju i umacniania Związków Ochotniczych Straży Pożarnych. 

Józef Dymny - najstarszy strażak OSP w Gołuchowie

Z uznaniem o Jubilacie mówi również wójt gminy Gołuchów Marek Zdunek.

Druh Józef Dymny to nie tylko gołuchowska jednostka OSP. Zasług dla gminy ma bardzo wiele. Jest współzałożycielem Gminnej Spółki Wodnej w Gołuchowie. Był jej przewodniczącym. W 2011 roku otrzymał honorową odznakę "Zasłużony dla rolnictwa", przyznawaną przez Ministra Rolnictwa - przypomina wójt Marek Zdunek. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 10 miesięcy temu | ocena +1 / -0

  Kinga

  Sto lat dla Pana Józefa :*

 • 10 miesięcy temu | ocena +1 / -0

  Jaki

  Szacunek!

 • 10 miesięcy temu | ocena +1 / -0

  Piotr

  Wszystkiego najlepszego Panie Józefie.